Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że wraz z upływem lat wyglądamy na coraz starszych. Choć bieg życia jest nieubłagany, istnieją metody pozwalające na skuteczne opóźnienie efektów starzenia się. W rezultacie możemy uzyskać młodszy wygląd – warto więc bliżej przyjrzeć się potencjałowi beta-glukanu w tej kwestii.

Beta glukany posiadają właściwości antyoksydacyjne – dzięki temu spowalniają wolne rodniki, które są czynnikiem odpowiedzialnym za starzenie się organizmu. Poprzez suplementację beta-glukanu, możemy zachować młodość na dłużej, a w niektórych przypadkach możliwe jest nawet zaobserwowanie zmian skórnych mogących świadczyć o „odmłodnieniu” skóry.

Beta 1,3/1,6-D-glukan wpływa na opóźnienie starzenia się skóry. Należy stosować preparat na bazie b-glukanu przez okres co najmniej 7 tygodni, a z pewnością zaobserwujemy zwiększone nawilżenie skóry, zdrowszy koloryt, lepsze napięcie i wzmocnioną elastyczność. Dodatkowo, beta-glukan wpływa korzystnie na redukcję zmarszczek. Wzmacnia też procesy regeneracyjne skóry.

Wykazano, iż b-glukan dostarczany organizmowi regularnie, prowadzi do wytwarzania się pro kolagenu. Z tej przyczyny często wykorzystuje się go również jako składnik nowoczesnych kosmetyków.