W jakich dawkach przyjmować beta-glukan?

Zależy to od wielu czynników, między innymi od naszej masy ciała oraz ogólnego stanu sprawności naszego układu immunologicznego. Jeśli zamierzasz stosować preparat na bazie Beta-Glukanu w celach profilaktycznych, rozsądne będzie stosowanie zgodnie z informacją zawartą na opakowaniu preparatu.

Ze względu na to, iż Beta Glukan C3 Complex od YANGO zawiera wysoką dawkę substancji czynnej w 1 kapsułce, w celach profilaktycznych wystarczy Ci 1 kapsułka na dobę – zawiera ona aż 375mg czynnego Beta 1,3/1,6 Glukanu. Jeśli Twój stan zdrowia pozostawia wiele do życzenia, możesz zwiększyć dawkę dzienną – nie należy jednak przekraczać 3 kapsułek na dobę.

Przy stosowaniu od 1 do 3 kapsułek na dobę, powinieneś w krótkim czasie odczuć pozytywne efekty zdrowotne płynące z intensywnej stymulacji układu odpornościowego poprzez wpływ beta-glukanu. Nie powinno dochodzić do efektów ubocznych – w przypadku wystąpienia efektów niepożądanych przy stosowaniu większej ilości kapsułek, należy zmniejszyć stosowane dawki preparatu.

Beta 1,3/1,6 D Glukany wyrażone w miligramach w danej ilości kapsułek preparatu Beta-Glukan Premium:
1 kapsułka – 375 mg
2 kapsułki – 750 mg
3 kapsułki – 1125 mg